Producent
Cena
-
od
do
Biokominek jest ciekawą alternatywa dla tradycyjnych kominków, bo można go używać również w mieszkaniach w bloku oraz domach, w których zastosowanie tradycyjnego rozwiązania nie jest możliwe. Ogień, który obserwujemy w biokominku nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru, a przy okazji nie wydziela dymu, ani innych, szkodliwych odpadów, które dodatkowo powodują bałagan na podłodze.
Zasada działania biokominka
Biokominki wytwarzają energię cieplną za sprawą paliwa, a nie, tak jak w przypadku tradycyjnych kominków, drewna lub innego rodzaju opału. Biopaliwo ma postać żelową lub płynną i jest nieco droższe niż brykiet czy węgiel.
Ze względu na typ stosowanego opału biokominki nie produkują sadzy, popiołu ani spalin. Badania dowodzą, że 5 godzin palenia biokominka wyzwala podobną ilość dwutlenku węgla wydychaną przez trzy dorosłe osoby.
Palnik na etanol wypełniony paliwem zapalamy za pomocą zapalniczki. Jeśli chcesz wygasić płomień, wystarczy, że odetniesz dopływ tlenu zakrywając pokrywą wierzch kominka. Zrobisz to za pomocą specjalnej rączki, która służy również do regulacji płomienia. Pozostaw zasuniętą pokrywę do momentu, kiedy znów zechcesz rozpalić ogień w kominku.